Blog

Údržba lůžkovin vás dnes už příliš nezaměstná

Dobré spaní a bezúdržbovost lůžkovin se dnes už nevylučují, pokud dáte přednost kvalitě a spaní v luxusních lůžkovinách.

 

Je známo, že v posteli se kromě vás líbí i roztočům, kteří se živí odumřelými částečkami lidské kůže. Abyste dodrželi hygienu spánku, je potřeba udržet postel v čistotě. Díky novým technologiím výroby a kvalitě použitých materiálů je to hračka. Zvládnout se to dá čistě v domácích podmínkách. Dobré spaní a bezúdržbovost lůžkovin se dnes už nevylučují, pokud dáte přednost kvalitě a spaní v luxusních lůžkovinách. Je známo, že v posteli se kromě vás líbí i roztočům, kteří se živí odumřelými částečkami lidské kůže. Abyste dodrželi hygienu spánku, je potřeba udržet postel v čistotě. Díky novým technologiím výroby a kvalitě použitých materiálů je to hračka. Zvládnout se to dá čistě v domácích podmínkách.

 
Jak udržet vaši matraci v kondici?


Abyste udrželi vaši matraci v kondici, je potřeba zajistit jí dostatečné větrání. Čas od času také matraci otočte, aby měla rovnoměrné zatížení. Ochranu jejího povrchu pak zajistí kvalitní prostěradlo. Vybírat můžete z řady provedení a upřednostnit takové, které vám sedne nejlépe. 
I péřové peřiny a polštáře lze dnes prát v pračce
Čištění péřových peřin a polštářů donedávna probíhalo pouze v profesionálních provozovnách. To je dnes minulostí. I péřové peřiny a polštáře dnes můžete vyprat doma v pračce, aniž byste se obávali rizik, která z toho až donedávna plynula. Použít musíte speciální prací prostředky, které peřiny s přírodní náplní šetrně vyperou. Sušit můžete péřové peřiny a polštáře v sušičce. Důležité je řádné proschnutí peřin po jejich vyprání a dodržení pokynů uvedených na štítku konkrétního výrobku.

 

Povlečení, které nemusíte žehlit


Snadná údržba, až bezúdržbovost se nabízí i u povlečení. Sehnat můžete takové, které nemusíte žehlit, čímž si ušetříte spoustu času. Žehličku nebudete vůbec potřebovat, pokud se rozhodnete usínat v povlečení z mikroplyše. Minimální údržbu vyžaduje také krepové povlečení, které můžete po vyprání rovnou složit.
Tady vidíte, že údržba lůžkovin může ve vašem objemu domácích prací zabírat jen zanedbatelný dílek. Naštěstí zvládne většinu práce pračka a sušička. Velkým dílem ke snadné údržbě  přispějete i vy svým výběrem kvalitních lůžkovin. Je logické, že čím méně práce s údržbou lůžkovin budete mít, tím více času vám zbude pro spánek ve vaší čisté a voňavé posteli. Proto má smysl se údržbou lůžkovin zabývat už při jejich výběru.

Maličkosti, které zlepší váš komfort v ložnici

Divili byste se, jak málo stačí k tomu, abyste se dobře vyspali. Možná, že spíte dobře. I přesto nám dovolte naservírovat vám tipy, se kterými se vám bude v ložnici spát ještě lépe. Pro ložnici je určitě nejdůležitější její vybavení. Postel, matrace, rošt, povlečení, přikrývky a polštáře... to všechno hraje roli. Stejně jako vaše potřeba usínat v teplé posteli, zahnat žízeň uprostřed noci či ráno nezmrznout, jakmile spustíte nohy z postele na studenou zem... Jaké maličkosti tedy dokáží zlepšit váš komfort v ložnici?

 

Ihned teplá postel

Do postele se příliš netěšíte jen z toho důvodu, že víte, že ji budete dlouho zahřívat? Studená postel není nic pro vás? Potom vyzkoušejte například mikroplyšová povlečení a mikroplyšová prostěradla, která vás zahřejí už při prvním kontaktu s pokožkou. Pomoct zahřát se by vám však mohla i stará dobrá nahřívací láhev nebo teplý čaj.

 

Aby vás nezebaly nohy

Zrovna svou postel zahřejete a už z ní musíte vstávat... tomu se říká pech. Ranní vstávání si můžete zpříjemnit například rohožkou před postelí, na kterou když šlápnete, nemusíte se klepat zimou. Pokud vám je od noh zima často, nabízí se i celoplošně pokládaný koberec do ložnice. Zajistí příjemné teplo od podlahy i snížení kročejového hluku.

 

Sklenice vody u postele

Znáte to, máte obrovskou žízeň, jenže pro pár doušků vody se nejprve musíte dostat z postele, rozsvítit si a dojít do lednice pro něco k pití. Mezitím se váš spánek probere a vy zbytek noci strávíte neúspěšnými pokusy znovu usnout. Ulevit by se vám mohlo, kdybyste si na váš noční stolek už před spaním nachystali sklenici vody.

Ovšem je toho mnohem více. Zvýšit váš komfort v ložnici by mohla i menší lampička, kterou můžete ovládat z vaší postele. Nepopiratelně lepší spánek přinášejí i kvalitní lůžkoviny, především dostatek sad povlečení pro častou výměnu. Ve většině případů to jsou opravdu jen maličkosti... které však zajistí maximální pohodlí. Tak které z nich aplikujete do vaší ložnice?

Každý by měl pocítit komfort saténového povlečení

Příjemně chladivý, po kůži klouzavý satén, který rozmazlí vaši pokožku a nasytí vaše oči. Noc co noc můžete být hýčkáni luxusním saténovým povlečením z naší nabídky. Saténové povlečení je vyrobené ze 100% bavlny a díky speciální technologii zpracování získává svůj nezaměnitelný lesklý vzhled. Říká se, že v životě se má vyzkoušet všechno. Stejně tak i spánek pod luxusním saténovým povlečením.

 

Saténové povlečení je celoroční záležitostí

Satén má vynikající termoregulační vlastnosti. Jedná se o celoročně používané ložní povlečení, které v létě člověka příjemně chladí a v zimě pro změnu hřeje. Ač saténové povlečení může jevit známky luxusu, může se proměnit ve vaši všední záležitost. Na druhou stranu by byla škoda obejít ostatní materiály a provedení povlečení a nevyzkoušet, jaké to je usínat pod krepovým povlečením, pod mikroplyšovým povlečením a tak podobně.

 

Saténové povlečení... kvalita nenáročná na údržbu

Saténové povlečení u nás v eshopu najdete mezi českými produkty, a proto se můžete spolehnout na jeho kvalitu. Jelikož se jedná o stoprocentně přírodní materiál, spánkový komfort na sebe nenechá dlouho čekat.

Ač nabízí známky luxusu, snadná údržba saténového povlečení vás mile překvapí. Stačí dodržet doporučení uvedené na výrobním štítku. Saténové povlečení se snadno žehlí, zapínání na zip usnadňuje manipulaci s peřinou a polštářem.

Nejspíš budete muset peřiny převlékat každý den, abyste mohli využít všechny dostupné designy a motivy saténového povlečení

Saténové povlečení nabízí kvalitu, hezký design, je cenově dostupné a na údržbu takřka nenáročné. V čem je tedy háček? Jediný problém vidíme v tom, že si z široké škály provedení nebudete moci vybrat. V nabídce máme saténové povlečení s orientálními vzory, jednobarevné saténové povlečení ve výrazných i v tlumených barvách.

Nahoru
5 položek celkem