Maličkosti, které zlepší váš komfort v ložnici

Divili byste se, jak málo stačí k tomu, abyste se dobře vyspali. Možná, že spíte dobře. I přesto nám dovolte naservírovat vám tipy, se kterými se vám bude v ložnici spát ještě lépe. Pro ložnici je určitě nejdůležitější její vybavení. Postel, matrace, rošt, povlečení, přikrývky a polštáře... to všechno hraje roli. Stejně jako vaše potřeba usínat v teplé posteli, zahnat žízeň uprostřed noci či ráno nezmrznout, jakmile spustíte nohy z postele na studenou zem... Jaké maličkosti tedy dokáží zlepšit váš komfort v ložnici?

 

Ihned teplá postel

Do postele se příliš netěšíte jen z toho důvodu, že víte, že ji budete dlouho zahřívat? Studená postel není nic pro vás? Potom vyzkoušejte například mikroplyšová povlečení a mikroplyšová prostěradla, která vás zahřejí už při prvním kontaktu s pokožkou. Pomoct zahřát se by vám však mohla i stará dobrá nahřívací láhev nebo teplý čaj.

 

Aby vás nezebaly nohy

Zrovna svou postel zahřejete a už z ní musíte vstávat... tomu se říká pech. Ranní vstávání si můžete zpříjemnit například rohožkou před postelí, na kterou když šlápnete, nemusíte se klepat zimou. Pokud vám je od noh zima často, nabízí se i celoplošně pokládaný koberec do ložnice. Zajistí příjemné teplo od podlahy i snížení kročejového hluku.

 

Sklenice vody u postele

Znáte to, máte obrovskou žízeň, jenže pro pár doušků vody se nejprve musíte dostat z postele, rozsvítit si a dojít do lednice pro něco k pití. Mezitím se váš spánek probere a vy zbytek noci strávíte neúspěšnými pokusy znovu usnout. Ulevit by se vám mohlo, kdybyste si na váš noční stolek už před spaním nachystali sklenici vody.

Ovšem je toho mnohem více. Zvýšit váš komfort v ložnici by mohla i menší lampička, kterou můžete ovládat z vaší postele. Nepopiratelně lepší spánek přinášejí i kvalitní lůžkoviny, především dostatek sad povlečení pro častou výměnu. Ve většině případů to jsou opravdu jen maličkosti... které však zajistí maximální pohodlí. Tak které z nich aplikujete do vaší ložnice?